Тема:Обробка рукавів – реглан. З’єднання рукавів – реглан з проймами.
Вироби із рукавами покрою реглан
Вироби із рукавами покрою реглан виготовляють різних силуетів – частіше всього прямого чи розширеного із поглибленою лінією пройми.
Цей крій характеризується своєрідністю в побудові ліній пройми і рукава – вся плечова частина виробу заповнюється рукавами. Верхні зрізи деталей рукава одночасно є горловиною пілочки і спинки. На місці плечового шва розташовується верхній шов рукава чи виточка.
Форма регланної лінії пройми може бути класичною, аркоподібною, фігурною, прямою ( класичний реглан, напівреглан, нульовий реглан, реглан-погон, реглан-кокетка).
Конструктивною особливістю рукавів покрою реглан є форма пройм і окатів рукава - плечова частина пілочки і спинки викроюється разом із рукавами. Рукава покрою реглан можуть бути:
Ø Одношовними з виточкою від зрізу горловини;
Ø Двохшовними з верхніми і нижніми зрізами;
Ø Трьохшовними з верхніми, передніми і ліктьовими зрізами.
Допустимі два варіанти послідовності обробки таких виробів:
1спосіб - після обробки пілочок і спинки з’єднують бокові зрізи, обробляють низ виробу і готують зрізи пройм до з’єднання їх з рукавами; потім вшивають рукава, в останню чергу вшивають комір у горловину виробу;
2 спосіб - використовують у виробах, в яких нижні шви рукава знаходяться на одному рівні з боковими швами. Спочатку частини рукавів з’єднують з проймами пілочок та спинки, потім з’єднують верхні зрізи рукавів; нижні зрізи рукавів з’єднують одночасно із з’єднанням бокових зрізів, потім вшивають комір у горловину.
1. Обробка пройм у виробах покрою реглан
1.1 Обробка пройм виробу.
Т.У. Зрізи пройм пілочок і спинки спрасовують між контрольними надсічками для створення випуклості в області лопаток на спинці та в області грудей на пілочках. Величина посадки залежить від властивостей тканини та фігури замовника.
1.2 Прокладання кромки по проймам пілочок і спинки.
Т.У. Прокладання кромки по проймі необхідно для закріплення посадки і для запобігання розтягуванню пройм у процесі експлуатації. Клейову кромку прокладають по припуску шва пройми, перекриваючи лінію вшивання рукава на 0,2-0,5см. Кромку прокладають по всій довжині пройми з посадкою між контрольними знаками, якщо пройми не були попередньо спрасованими : по спинці посадка дорівнює 0,3-0,5см, а на пілочках приблизно 0,5-0,7см. Посадку спрасовують після прокладання кромки.
Неклейову кромку розміщують паралельно зрізу пройми на відстані 0,5 см від нього між контрольними надсічками. Підшивають косими стібками з зовнішньої сторони кромки або на спецмашині потайного стібка.
2. Обробка рукавів у виробах покрою реглан
2.1 ВТО рукавів.
Т.У. Нижній зріз передньої частини рукава відтягують, не заходячи за лінію переднього перекату.
Нижній зріз ліктьової частини рукава спрасовують в області ліктя, якщо немає ліктьової виточки. Для виконання даних операцій деталі рукава складають лицьовими сторонами всередину і розміщують на столі нижніми зрізами до працюючого.
2.2 Обробка верхніх зрізів рукавів.
Т.У. Зметують частини рукава зі сторони ліктьової частини, склавши їх лицевими сторонами всередину урівнюючи зрізи і контрольні знаки з посадкою в області плеча, відступаючи від зрізу горловини на 1,5-2,0 см і не доходячи до верхньої плечової точки на 3-4 см. Посадка ліктьової частини рукава на цій ділянці дорівнює 0,5-1,5 см ( в залежності від властивостей тканин та фігури замовника). Після зметування зрізів посадку спрасовують.
Зшивають верхні зрізи по передній частині рукава. В залежності від властивостей тканини іноді під шов зшивання верхніх зрізів рукава підкладають смужку бавовняної тканини або нетканого матеріалу, яка виконує функцію кромки.
Верхні шви розпрасовують або запрасовують в два прийоми:
1) від контрольного знаку до зрізу горловини;
2) від контрольного знаку до зрізу низу рукава.
3. З’єднання рувавів із проймами у виробах покрою реглан
3.1 Вметування рукавів
Т.У. Перед вметуванням рукавів пройми умовно поділяють на 5 ділянок.
Складають лицевими сторонами виріб та рукава, суміщаючи контрольні знаки по зрізам пройм і окатів, вметують зі сторони рукава з посадкою рукава: на ділянках 2-4 - посадка максимальна, на ділянках 5,3,1- посадка мінімальна (механічна).
Величина посадки на ділянках 2 і 4 залежить від конструкції виробу і властивостей тканини. Посадку спрасовують.
3.2 Вшивання рукавів
Т.У. Вшивають рукав зі сторони рукава шириною шва 1,0-1,5 см. Правий рукав вшивають, починаючи від горловини спинки в сторону горловини пілочки, лівий навпаки.
3.3 Обробка шва вшивання рукава
Т.У. Шов обробляють у відповідності з моделлю: розпрасовують або запрасовують на рукав (або на виріб). Усі ці операції зі швом виконують до контрольних знаків, тобто до точки перетину пройми з лініями передніх та ліктьових перекатів рукава.
Домашнє завдання:
Скласти інструкційно-технологічну картку обробки.
Завдання надіслати на поштову скриньку vilitinka@gmail.com
Комментариев нет:
Отправить комментарий