вторник, 21 апреля 2020 г.

Основи макіяжу.Група №30. Урок №9.


Тема: Види косметики. Професійна косметика.  Різновиди тональних засобів, пудри, їх характеристика, правила використання, інструменти для нанесення.

До косметичних товарів відносять засоби (речовини і препарати), призначені для нанесення на тіло людини з метою очищення, усунення запаху, захисту, надання привабливого зовнішнього вигляду.
У багатьох підручниках і навчальних посібниках розглядається класифікація косметичних засобів, розроблена радянським косметологом і парфумером Р. А. Фрідманом, ще в 1935 р і набула поширення в усьому світі.
Згідно Р.А. Фрідману косметика ділиться на наступні підгрупи:
1. гігієнічна і лікувально-профілактична;
2. декоративна;
3. театральна (професійна чи сценічна);
4. лікарська (лікувальна).



1) Гігієнічна і лікувально-профілактична косметика призначена для оберігання шкіри, зубів, волосся, нігтів від шкідливого впливу зовнішнього середовища, мікробіологічних впливів, а також для збереження і підтримання їх у здоровому і красивому стані.
2) Декоративні засоби призначені для прикрашання або зміни зовнішності шляхом маскування (приховування або затушовування) недоліків зовнішності людини.
3) Сценічні засоби застосовують актори для кольоротонального моделювання особи, волосся, шкіри тіла. Це різноманітні грим, клеї, засоби для зняття гриму та ін.
4) Лікарські (лікувальні) засоби реалізуються через аптеки за рекомендацією лікаря - косметолога або дерматолога і застосовуються під безпосереднім його контролем в індивідуальному порядку.
Сучасні косметичні засоби прийнято класифікувати за двома основними (загальним) ознаками:
• за цільовим призначенням;
• за функціональною дією.
За цільовим призначенням всі косметичні засоби поділяються на:
• засоби догляду за шкірою;
• засоби догляду за зубами і порожниною рота;
• засоби догляду за волоссям;
• засоби догляду за нігтями.
Випускають універсальні засоби для догляду за обличчям і тілом. Дуже часто універсальні засоби догляду за тілом об'єднують функції засобів догляду за шкірою шиї, грудей, рук і ніг. Засоби догляду за особою, в свою чергу, включають функції засобів догляду за шкірою очей та губ.
За функціональною дією косметичні засоби поділяються на гігієнічні, засоби косметичного або загального догляду, лікувально - профілактичні, декоративні, спеціальні і захисні засоби.
Особливістю сучасних косметичних засобів є їх багатофункціональність. Наприклад, шампуні для волосся одночасно можуть володіти гігієнічними, лікувально - профілактичними та декоративними властивостями; губні помади - декоративними, косметичними (зволоження, харчування), захисними властивостями; крем з сонцезахисною дією поєднання з захисною, косметичні та спеціальні (профілактика передчасного старіння шкіри) функції і ін.
Все частіше сучасні косметичні засоби класифікують за спеціалізацією догляду - виділяють побутові, професійні та лікувальні (медичні) засоби.
1) Побутові засоби призначені для повсякденного використання в домашніх умовах. Ці засоби розфасовані в споживчу тару (упаковку). Вони реалізуються через мережу магазинів, аптек, шляхом прямих продажів і ін. Вони не вимагають спеціальної підготовки і навичок для їх використання.
2) До професійних засобів відносять препарати для перукарень та косметичних салонів. Зазвичай ці засоби більш концентровані. Існують спеціальні методики використання професійних засобів. Необхідна професійна підготовка фахівців (косметологів, дерматологів, перукарів, візажистів та ін.) Для нанесення такої косметики. Їх зазвичай упаковують в ємкості і більшого обсягу, що пов'язано зі специфікою їх використання.
До професійних також відносять сценічні засоби (театральні, для TV, подіуму та ін.). У рецептурах цих засобів використовуються спеціальні світлофільтри.
3) До лікувальних (медичних) відносять космецевтичні засоби - це косметичні засоби з лікувальними і фармацевтичними властивостями, призначені для профілактики, лікування та усунення шкірних захворювань, захворювань волосся, нігтів і ін.
Побутові, професійні та лікувальні засоби представлені як засобами по догляду, так і декоративними засобами. Декоративні лікувальні засоби називають засобами камуфляжу.
Залежно від консистенції косметичні засоби виробляють наступних видів:
• мазеподібні / кремоподібні (рідкі або густі) - креми, зубні пасти та ін .;
• порошкоподібні - пудри, рум'яна, тальк, зубні порошки, хна, басма та ін .;
• тверді (на жировосковій основі) - мило, солі, губні помади, дезодоранти та ін .;
• рідкі - лосьйони, емульсії, шампуні, фарби та ін .;
• желе - або гелевидні - зубні пасти, шампуні, засоби для фіксації волосся та ін.
Косметичні засоби ділять також по статево-віковими ознаками -для чоловіків, жінок, дітей і юнацтва. Є косметичні засоби загального призначення (наприклад, «для всієї родини» - шампуні, туалетне мило, зубні пасти, креми та ін.).

Різновиди тональних засобів, пудри, їх характеристика, правила використання, інструменти для нанесення.
Для тонування обличчя використовується:
1. Основа або база під макіяж. Може бути прозора або з підтоном певного кольору. Базу обирають залежно від типу та відтінку шкіри обличчя;
2. Коректори та консилери. Коректори бувають в бежево-коричневій гамі та кольорові; за консистенцією - кремоподібні та сухі. Коректори використовують для маскування недоліків шкіри або корекції форми обличчя та його окремих частин. Консилер використовують для маскування синців під очима; як правило, він має жовтуватий підтон; за консистенцією консилер рідкій.
3. Тональна основа. За криючими властивостями буває:
- легка флюїдна;
- середньої щільности;
- щільна;
- тон-пудра - при нанесенні вологим спонжем виконує функцію тональної основи.
Тональні основи  випускаються в скляних баночках, пластикових тубах або стіках.

Основи під макіяж


Коректори

Консилери

Тональні основи
Основу під макіяж та тональну основу наносять на виступаючі ділянки обличчя і розтушовують в напрямку масажних ліній. Основу під макіяж наносять подушечками пальців або синтетичним пензлем. Основу наносять подушечками пальців, косметичним спонжем, синтетичним пензлем (плоскої форми або округлим з плоским зрізом) або щіточкою.



Коректори наносять локально лише на певні ділянки обличчя за необхідністю. Добре розтушовують межі нанесення коректорів. Кремові коректори наносять синтетичним пензлем плоским або округлим невеликого розміру. Сухі коректори наносять пухнасти пензлем скошеної форми.


Пудру наносять для фіксації тональної основи та усунення блиску.
Пудра буває розсипчаста, компактна пресована та у шариках. Залежно від призначення макіяжу використовують матову пудру та перламутрову. Колір пудри може бути прозорим або відтіночним, як правило, бежево-коричневої гами.


Для універсального запудрювання використовують великий округлий пухнастий пензль, для щільного - пуховку, для легкого прозорого запудрювання - віялоподібний пензль.




Домашнє завдання:
Скласти 10-15 тестових питань до теми.

Завдання надіслати на поштову скриньку vilitinka@gmail.com

Комментариев нет:

Отправить комментарий