пятница, 17 апреля 2020 г.

Технологія виготовлення одягу. Група №21. Урок №77.

Тема: Відомості про зношеність одягу та види його ремонту

На підприємствах, що виготовляють одяг за індивідуальними замовленнями, виконують ремонт та оновлення старого одягу. Види послуг по ремонту одягу включають:
ремонт виробів (дрібний, середній і великий);
оновлення морально застарілих моделей;
перелицювання виробів;
прасування виробів;
роботи, пов'язані з підгонкою виробів, які не були в ужитку, по фігурі замовника (по довжині, ширині, корекція силуету виробу) і т.і.



До  ремонту належать  вироби з експлуатаційним зношенням. Характер та інтенсивність експлуатаційного зношення швейних виробів залежить від великої кількості різноманітних факторів: фізико-механічних властивостей матеріалу, його структури, характеру трудової діяльності та індивідуальних особливостей людини. При цьому ступінь зношення окремих ділянок різноманітна.
Найбільшому зношенню підлягають ті ділянки, які в процесі експлуатації виробів підлягають стиранню. Так, у виробах верхнього одягу найбільшого зносу зазнають наступні ділянки: низ рукавів, краї бортів, петлі, обшивки кишень, верхній комір, низ виробу, ліктьова частина рукавів, місця сидіння, область колін, кишень, застібки; в підкладці: підкладка рукавів, місця знаходження кишень, верх та низ підкладки, підкладка брюк в області колін, часто зношується мішковина кишень.
Види ремонту по трудомісткості поділяються на три групи: дрібний, середній та великий ремонт.

Оновлення одягу — це створення із морально-застарілих виробів різноманітного асортименту виробів, що відповідають сучасному напрямку моди.
Оновлюють одяг із повним або частковим перекроєм, зі зміною асортименту (виготовлення з пальто жакетів, піджаків, курток, жилетів, сарафанів; з сукні — сарафанів, блузок, жакетів, жилетів та іншого) та без зміни асортименту.
Оновлення одягу з повним перекроєм можна виготовити із перелицюванням або без перелицювання матеріалу.
При ремонті одягу, особливо при оновленні швейних виробів, широко застосовуються різноманітні види оздоблень: оздоблювальні матеріали, вишивка, аплікація, оздоблення бейкою, тасьмою, шнуром, металева фурнітура, та ін. Оновлюють одяг в більшості випадків із застосуванням оздоблювальних матеріалів, оскільки можливості перекрою деталей виробу обмежені різницею крою, наявністю зношених ділянок виробу (зношення матеріалу по низу рукавів, краю бортів, кишень). Оздоблювальні матеріали використовуються при заміні та маскуванні зношених місць та деталей, допомагають отримати вироби нової форми та пропорції, за рахунок різноманітних сполучень матеріалів по кольору та структурі досягається новизна сприйняття виробу. Манжети, рукава, комір, планка, кокетка, хлястики, пати та інші деталі, виготовлені з нового матеріалу, дозволяють не лише скрити експлуатаційні дефекти, а також у випадку необхідності змінити розміри виробу та надати йому сучасного вигляду. Оздоблення та вишивку для оновлення одягу використовують найрізноманітнішу за своїм матеріалом та орнаментом.


Домашнє завдання:
Підготувати ілюстриції оновлення одягу.
Скласти 10 тестових питань до теми.

Завдання надіслати на поштову скриньку vilitinka@gmail.com

Комментариев нет:

Отправить комментарий